• IAN

13 Metrekare: İçeriden ve Sürekli sergisinden iki yeni etkinlik


Depo’da 24 Şubat - 16 Nisan tarihleri arasında izleyiciyle buluşan ve Evrim Kavcar, Zeynep Ataş, Canan Budak ile Amar Kılıç’ın hazırladığı 13 Metrekare: İçeriden ve Sürekli isimli grup sergisi kapsamında, Evrim Kavcar ile bir sergi turunun yanı sıra Diyarbakır Sanat Merkezi Direktörü Övgü Gökçe Yaşa’nın moderatörlüğünde sergi ekibiyle söyleşi olmak üzere iki etkinlik gerçekleştirilecek.


Sergiyi hazırlayanlardan Evrim Kavcar’ın 8 Nisan, 17:30’da sergi mekanında gerçekleşecektireceği turda sergiyi meydana getiren çalışmalardan ve serginin hazırlık sürecinden bahsedilecek.


13 Metrekare Sanat Kolektifi üyeleri, İçeriden ve Sürekli sergisini hazırlayan ekip ve Diyarbakır Sanat Merkezi Direktörü Övgü Gökçe Yaşa’nın moderatörlüğünde 12 Nisan, 17:30’da gerçekleşecek söyleşide ise bağımsız sanat kolektifi olarak çalışmanın yöntemleri ve kolektifin hem üretim hem de izleyiciyle ilişkilenme anlamında benimsediği çeşitli yaklaşımlar üzerine konuşulacak.


Mardin’in hafızasında saklı hikayeleri belgeleyerek, kent belleğine parça anlatılardan oluşan alternatif katmanlar eklemeyi amaçlayan 13 Metrekare Sanat Kolektifi, çalışmalarını Mardin ve çevresinde yaşayan ve kendine üretim platformu bulamayan kişiler, sanatçılar ve ustalarla bir araya gelerek gerçekleştiriyor. Kolektif Depo’daki sergisinde doğduğu ve yaşamaya devam ettiği yer ile kurduğu temasın doğasını hissettirecek üç projesinden seçtiği parçaları izleyiciye sunuyor.


Sergi turu ve konuşma dili Türkçedir. Sergi turuna katılım için kayıt gerekmemektedir. 12 Nisan’da çevrimiçi gerçekleşecek etkinliğe katılım için ilgili link üzerinden başvuru yapılabilir.


https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZcvd-6gqT0oGddCRdGyRwaCHdktk53L3sAb


Detaylı bilgi için:

13 Metrekare: İçeriden ve Sürekli40 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör