• IAN

SENKRON, Türkiye genelindeki ikinci edisyonunu gerçekleştiriyorEş Zamanlı Video Sergileri hedefi ile yola çıkarak Türkiye genelinde sanat kurumu ve organizasyon yapılarını video sanatı etrafında buluşturan SENKRON, 15-30 Nisan tarihleri arasında 50’yi aşkın katılımcı kurumu ve video odaklı yeni iş birlikleriyle izleyici karşısına çıkıyor. Mixer, Bilsart ve Versus Art Project’in öncülüğünde; İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde katılım gösteren kurumların emeği ile gerçekleşen SENKRON, bu yıl da video sanatını farklı mekanlarda görünür kılmayı amaçlıyor. Geçen yıl 50 katılımcı kurumun bir araya gelmesiyle video sanatını merkeze alan bir dizi sergi, etkinlik, konuşma ve gösterim hem fiziksel hem çevrimiçi kanallarla izleyiciyle buluşmuştu.


SENKRON Eş Zamanlı Video Sergileri, galeri, müze, bienal ve sanat inisiyatiflerinin o yılki programlarına dâhil ettikleri video odaklı etkinliklerini senkronize ederek video sanatına dair yeni diyaloglar kurmayı hedefliyor. Tüm Türkiye genelinde bir buluşmaya dönmesi arzu edilen SENKRON’da aynı anda gerçekleştirilecek ve video sanatına dair derinlemesine bir bakış sunacak bir dizi etkinlik yer alıyor.


Bu etkinlikler video sanatını farklı mekanlarda görünür kılarken video işlerin üretimine ışık tutan sanatçı, küratör, koleksiyoner konuşmalarını da çevrimiçi yayınlayarak izleyicilerin çalışmaları evden de takip etmesine olanak tanıyor. Video sanatına dair arşivsel bir alan açma arzusu taşıyan SENKRON, her yıl gösterilen program, etkinlik, gösterimleri web sitesi üzerinde arşivleyerek gelecek yıllarda da erişebilir kaynaklar yaratmayı hedefliyor.


SENKRON, 15-30 Nisan tarihleri arasında çevrimiçi olarak ulaşılabilecek bir etkinlik haritası üzerinden takip edilebilir. Etkinlik takvimi ve programına ulaşmak içinse 15 Nisan’dan itibaren www.senkronvideo.art adresi takip edilebilir.SENKRON’a katılım gösteren sanat kurumları ve organizasyonlar

5533, .artSümer, Akbank Sanat, ARE Projects, Balconnection, Barın Han, BE Contemporary Art Gallery, Bilsart, Borusan Contemporary, Büyükdere35, Contemporary Istanbul Vakfı Cocoon Sanat Alanı, Daire Sanat, Elgiz Museum, Müze Evliyagil, Ferda Art Platform, Galeri Bosfor, Galeri Bu, Galeri Nev İstanbul, Galeri Siyah Beyaz, Gate 27, KA Atölye, Karşı Sanat Çalışmaları, Kasa Galeri, KENDİ Koleksiyonu, Kendine Ait Bir Oda, KOLİ Art Space, Kültürhane, Loading Art Space, Maçka Sanat Galerisi, MAHAL, Martch Art Project, Mekan Blogspot, Merkezkaç Sanat Kolektifi, Mişar Art, Mixer, MONITOR, NOKS Art Space, OMM - Odunpazarı Modern Müze, Odeabank O'art, Pera Müzesi, Performistanbul, Pg Art Gallery, Pi Artworks, Pilot Galeri, Sanatorium, Simbart Projects, Sinopale, SPOT Projects, Summart, SyncSociety, Versus Art Project, Videoist, Vision Art Platform, Zilberman Gallery43 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör